Witaj świecie!

Kilka słów o autorze. Jeżeli chcesz się dowiedzieć kto siedzi po drugiej stronie monitora zapraszam do lektury.

Muszę szczerze przyznać, że zanim powstała ostateczna wersja tego wpisu to przed nią były jeszcze przynajmniej 3 które nie nadawały się do publikacji. Niby kto zna nas lepiej niż my sami, a gdy już przychodzi do napisania kilku zdań o sobie… Brakuje słów, do głowy przychodzą same ogólniki. Tym czego brakowało poprzednim wersjom było odpowiedź na pytanie  DLACZEGO. Odpowiedź na to pytanie może stać się kluczem od naszego sukcesu niezależnie od tego w jakiej branży działamy i jakie stawiamy przed sobą cele. Jeżeli ma się zamiar podzielić swoim DLACZEGO z innymi na blogu to musi być przemyślane, bo odpowiedź pokazuje po co w ogóle pisać blog i dlaczego kogoś ma to interesować.

Jakie jest moje DLACZEGO? Przede wszystkim mam cel: chcę pracować w Gamedevie. Praca w tej branży jest moim marzeniem od dawna. Wszystkie działania jakie podejmuje mają mnie przybliżać do jego realizacji.

Wierzę, że mądrą i konsekwentną pracą można zrealizować wszystkie postawione sobie cele. Celowo użyłem słowa ‘mądrą’ a nie ‘ciężką’ – nie sztuką jest ciężko pracować i szybko się wypalić zanim cokolwiek się osiągnie. Sztuką jest osiągnąć coś będąc nadal pełnym pasji i zaangażowania. Uważam, że zanim podejmiesz jakiekolwiek działanie warto zastanowić się przynajmniej kilka razy czy warto.

Nie wiem czy wybrana przeze mnie ścieżka jest najłatwiejsza, ale na ten moment jest dla mnie satysfakcjonującą i wierzę, że w dłuższej perspektywie przyniesie oczekiwane rezultaty. Jeżeli odpowiada Ci moje spojrzenie na świat, jesteś ciekawy ile z rzeczy które sobie założyłem uda się zrealizować a ile wyrzucę po drodzę do kosza, chcesz uczyć się na błędach, które już ktoś popełnił przed Tobą – zapraszam do śledzenia mojego bloga.

Idea DLACZEGO nie jest moim pomysłem. Jej twórcą jest Simon Sinek którego wypowiedź na ten temat możesz obejrzeć w serwisie TED. Polecam też jego książkę która ukazała się w Polsce pod tytułem “Zacznij od DLACZEGO”. Omawia w niej ten temat bardziej w kontekście przedsiębiorstw jednak jest to książka zdecydowanie warta przeczytania i odpowiedzenia sobie na to pytanie

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *